Jakiego szkolenia szukasz

Wybierz temat

Wybierz jedną z kategorii szkoleń i rozpocznij edukację UEDU.

Przeszukaj bazę

Wpisz słowo kluczowe, aby znaleźć szkolenie.
O NAS

Geneza UEDU

Projekt UEDU (Universal Education Project) został stworzony najpierw w celu rozpowszechniania idei nauki i edukacji z wykorzystaniem ogromnych możliwości, jakie oferuje Internet. Do tej pory istniało wiele stron internetowych, oferujących elementy nauki na odległość. Niestety, wartościowe, kompletne kursy były bardzo trudno dostępne o najczęściej ograniczone do nauki języków obcych. W niedługim czasie okazało się, że można z powodzeniem nauczać przez Internet także w dziedzinach, które nie są związane z językami. Wtedy postała obecna wersja projektu, która jest dostosowana do przekazywania każdego rodzaju wiedzy.

 Czym jest UEDU?

System UEDU jest odpowiedzią na rozwijający się rynek systemów opartych na idei e-learning. Nie jest to standardowa aplikacja, lecz niezależne, zaprojektowane od nowa środowisko pracy dla ludzi uczących się przy wykorzystaniu Internetu.

Ideą projektu UEDU jest stworzenie platformy umożliwiającej calenie grup osób chcących wspólnie poszerzać swoją wiedzę. Odbywa się to poprzez intensywną współpracę w zespole, zarówno na spotkaniach w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. Olbrzymie możliwości światowej sieci komputerowej nie są ograniczane tylko do kontaktu pomiędzy użytkownikami platformy UEDU. Dla ich wygody i potrzeb zostało stworzonych wiele zaawansowanych narzędzi programistycznych, wspomagających proces nauczania, opracowanych przez wykwalifikowanych wykładowców.

Zdawanie testów nie polega tylko na wybieraniu właściwej odpowiedzi i naciśnięciu przycisku "sprawdź wyniki". Uczenie się jest tutaj pojęciem wieloznacznym, zatem system komputerowy, które je wspomaga oferuje wiele funkcji, które nie występują w tradycyjnym rozumieniu aplikacji wspomagających nauczanie.

Dzięki temu nauka przy wykorzystaniu systemu UEDU jest bardziej intensywna, ciekawsza i szybsza. Użytkownik nie jest zamknięty w ciasnym obszarze działań, na jakie zezwala mu komputer, lecz ma duże możliwości eksperymentowania, szukania innych rozwiązań problemu, znajdywania potrzebnych informacji.

Projekt UEDU nie jest oparty na żadnym oprogramowaniu do nauki przez Internet. Powstał od zera stworzony przez grupę pasjonatów. Przez kilka już lat rozwoju można zauważyć bardziej humanistyczny niż matematyczny stosunek autorów do projektu. To zaowocowało zupełnie nowym, świeżym podejściem do bardzo wymagającego problemu e-learningu.

Z definicji projekt UEDU nie jest konstruowany jako system przejmujący na siebie zadania nauczyciela, tak, jak to się dzieje w standardowo rozumianym e-learningu. Jego twórcy doskonale zdają sobie sprawę, że po obu stronach sieci internetowej siedzą żywi ludzie. Dlatego właśnie skupiamy się na stworzeniu systemu, który nie dzieli, ale pozwala łączyć osoby uczące się, by jak najkorzystniej wspomagać naukę.

Przyszłość UEDU

Najbliższa przyszłość to stworzenie szybkich i profesjonalnych możliwości tworzenia testów komputerowych czyli specjalistyczne narzędzie edycyjne UEDI, które pozwala w bardzo szybki sposób tworzyć estetyczne egzaminy. W wersji 2.0 narzędzie to zostanie wyposażone w szereg funkcji, znacznie wzbogacających materiały dydaktyczne. Możliwe będzie samodzielne stworzenie w kilka minut nie tylko prostego quizu, ale także zaawansowanego egzaminu do rozwiązania przez Użytkownika. Działanie to ma także znaczny wpływ na integrację grup uczących się, ponieważ w każdej chwili Lektor może przydzielić grupom wiele interaktywnych zadań do wykonania, zależnie od zapotrzebowania swoich Użytkowników (zastosowanie przede wszystkim w firmowych szkoleniach zamknietych).

Dla potrzeb działów HR opracowany zostanie uniwersalny moduł współpracujący z najpopularniejszymi rozwiązaniami finansowo-księgowymi w celu szybkiego i automatycznego dokonywania rozliczeń szkoleń zamkniętych, jak równiez budżetowania planów edukacyjnych na poziomie działu HR.

Rozwijane będą narzędzia analityczne i statystyczne oraz metody udostępniania tych wyników w celu tworzenia bardzo dokładnego portfolio Użytkownika, co ułatwi konstruowanie lepiej spersonalizowanych ścieżek edukacyjnych. Bogate narzędzia analityczne umożliwią także śledzenie zachowań Użytkowników w czasie korzystania z zasobów portalu, pozwalając na zwiększenie jego efektywności edukacyjnej jako platformy udostępniającej wiedzę.